SLEVA 12 % S KÓDEM "JENTAK" 🎁
SLEVA 12 % S KÓDEM "JENTAK" 🎁
Košík 0

TOP 10 FOTBALOVÝCH DRESŮ ROKU 2022

Máme rádi dresy - hráčské nebo brankářské, zápasové nebo tréninkové, s dlouhým nebo s krátkým rukávem, s límečkem nebo bez, prostě všechny. Zároveň ale víme, že podobné žebříčky jsou čistě subjektivní a vybrat ty nejhezčí dresy je téměř nemožné. I tak jsme se o to v rámci historicky prvních 442 prints Kit Awards pokusili. Pokud ale máte jiný názor, je to naprosto v pořádku a prosím nezlobte se na nás, jestli v TOP 10 nenajdete dres svého oblíbeného týmu.

 

JAPONSKO - DOMÁCÍ DRES

Japonsko vyrazilo na Mundial v Kataru se silným lineupem, už jen vybrat nejhezčí z trojice japonských dresů byl oříšek. Nakonec vyhrál domácí - modrý základ, bílé čáry a siluety origami jeřábů. Dresu moc sluší i nové zjednodušené logo Adidasu.

BENÁTKY - TŘETÍ DRES

Fotbal v Benátkách moc neumí, ale v dresech hrají Ligu Mistrů. Do nové sezóny vstoupili s redesignem klubového loga a opět představili luxusní dresy, za které by se nemusela stydět ani jakákoliv luxusní módní značka. Třetí celozlatá varianta s dlouhým rukávem a černými logy je majstrštyk!

MANCHESTER CITY - VENKOVNÍ DRES

Ačkoliv nejsme velkými fanoušky dresů od Pumy, u Man City se celkem pravidelně daří dodávat zajímavé kousky. Letošní venkovní dres odkazuje na 60. a 70. léta, kdy se Cityzens podařilo vyhrát FA Cup a Ligový pohár. Černo-červené diagonální pruhy skvěle doplňují žluté prvky.

ARSENAL - TŘETÍ DRES

Spojení Arsenalu s Adidasem funguje jako perfektně namazaný stroj. Arsenal své fanoušky zásobuje jedním skvělým dresem za druhým. A když už to vypadalo, že černo-zlaté kombinaci ve světě dresů pomalu odzvonilo, Gunners se ještě naposledy přihlásili o slovo. Good job.

AJAX - VENKOVNÍ DRES

Kombinace tmavě modrého dresu s vínovými trenýrkami vypadá na hřišti naprosto perfektně. Symboly na límci, okolo rukávů a na štulpnách odkazují na vlajku Amsterdamu. Spojení s historií funguje pořád.

VFB STUTTGART - VENKOVNÍ DRES

Čekali byste, že venkovní dres Stuttgartu bude aspirantem na vůbec nejhezčí kousek roku? Pruhy jsou sázka na jistotu, mohli byste říct, ale tady jsou navíc skvěle provedené v kombinaci s jedním bílým pruhem vepředu a vzorem klubového loga, které lehce prosvítá po celém dresu. Mercedes dodává luxusní dojem a límeček s proužky připomíná retro a odkaz na sezóny 97-99. Navíc je celý dres vyroben 100% z recyklovaných materiálů.

REAL MADRID - DOMÁCÍ DRES

V jednoduchosti je krása. Bílý balet zvolil klasiku doplněnou retro límečkem a rozhodně nešlápl vedle.

CELTIC - VENKOVNÍ DRES

Logo je umístěno v rámečku připomínajícím štít, což nejspíš odkazuje na dres ze sezóny 92-93. Přestože k Celticu neodmyslitelně patří bílá a zelená, je černo-zelená skvělou volbou pro venkovní zápasy.

CHELSEA - TŘETÍ DRES

Třetí dres Chelsea nepřináší žádnou revoluci, přesto si zaslouží své místo v naší TOP10. Ačkoliv se jedná o Nike template pro letošní sezónu (který se nám obecně moc nelíbí), tak tady to tolik nevadí vzhledem k tomu, že je téměř celý z jedné barvy. Ta se oficiálně jmenuje “sezamově zlatá” a dokonale si rozumí s oranžovou a černou.

COVENTRY - DOMÁCÍ DRES

Zavítáme do druhé nejvyšší anglické soutěže, kde naše oko upoutaly všechny tři sady dresů Coventry. Na svědomí je má značka Hummel a my jsme vybrali domácí světle modrou variantu. Najdete na ní prvky, které znázorňují okenice Coventryské katedrály. Klub tím vzdává hold u příležitosti 60. výročí vysvěcení katedrály. Můžete hádat, kde byly nafoceny a natočeny promo materiály…

Žebříček jsme schválně neočíslovali, to už by byla opravdu sebevražda. Tohle je prostě podle nás 10 nejhezčích dresů roku 2022. Tak vzhůru do roku 2023!