Top 10 fotbalových dresů roku 2022

Top 10 fotbalových dresů roku 2022

Máme rádi dresy - hráčské nebo brankářské, zápasové nebo tréninkové, s dlouhým nebo s krátkým rukávem, s límečkem nebo bez, prostě všechny. Zároveň ale víme, že podobné žebříčky jsou čistě subjektivní a vybrat ty nejhezčí dresy je téměř nemožné. I tak jsme se o to v rámci historicky prvních 442 prints Kit Awards pokusili. Pokud ale máte jiný názor, je to naprosto v pořádku a prosím nezlobte se na nás, jestli v TOP 10 nenajdete dres svého oblíbeného týmu.

 

JAPONSKO - DOMÁCÍ DRES

Japonsko vyrazilo na Mundial v Kataru se silným lineupem, už jen vybrat nejhezčí z trojice japonských dresů byl oříšek. Nakonec vyhrál domácí - modrý základ, bílé čáry a siluety origami jeřábů. Dresu moc sluší i nové zjednodušené logo Adidasu.


BENÁTKY - TŘETÍ DRES

Fotbal v Benátkách moc neumí, ale v dresech hrají Ligu Mistrů. Do nové sezóny vstoupili s redesignem klubového loga a opět představili luxusní dresy, za které by se nemusela stydět ani jakákoliv luxusní módní značka. Třetí celozlatá varianta s dlouhým rukávem a černými logy je majstrštyk!


MANCHESTER CITY - VENKOVNÍ DRES

Ačkoliv nejsme velkými fanoušky dresů od Pumy, u Man City se celkem pravidelně daří dodávat zajímavé kousky. Letošní venkovní dres odkazuje na 60. a 70. léta, kdy se Cityzens podařilo vyhrát FA Cup a Ligový pohár. Černo-červené diagonální pruhy skvěle doplňují žluté prvky.


ARSENAL - TŘETÍ DRES

Spojení Arsenalu s Adidasem funguje jako perfektně namazaný stroj. Arsenal své fanoušky zásobuje jedním skvělým dresem za druhým. A když už to vypadalo, že černo-zlaté kombinaci ve světě dresů pomalu odzvonilo, Gunners se ještě naposledy přihlásili o slovo. Good job.


AJAX - VENKOVNÍ DRES

Kombinace tmavě modrého dresu s vínovými trenýrkami vypadá na hřišti naprosto perfektně. Symboly na límci, okolo rukávů a na štulpnách odkazují na vlajku Amsterdamu. Spojení s historií funguje pořád.


VFB STUTTGART - VENKOVNÍ DRES

Čekali byste, že venkovní dres Stuttgartu bude aspirantem na vůbec nejhezčí kousek roku? Pruhy jsou sázka na jistotu, mohli byste říct, ale tady jsou navíc skvěle provedené v kombinaci s jedním bílým pruhem vepředu a vzorem klubového loga, které lehce prosvítá po celém dresu. Mercedes dodává luxusní dojem a límeček s proužky připomíná retro a odkaz na sezóny 97-99. Navíc je celý dres vyroben 100% z recyklovaných materiálů.


REAL MADRID - DOMÁCÍ DRES

V jednoduchosti je krása. Bílý balet zvolil klasiku doplněnou retro límečkem a rozhodně nešlápl vedle.


CELTIC - VENKOVNÍ DRES

Logo je umístěno v rámečku připomínajícím štít, což nejspíš odkazuje na dres ze sezóny 92-93. Přestože k Celticu neodmyslitelně patří bílá a zelená, je černo-zelená skvělou volbou pro venkovní zápasy.


CHELSEA - TŘETÍ DRES

Třetí dres Chelsea nepřináší žádnou revoluci, přesto si zaslouží své místo v naší TOP10. Ačkoliv se jedná o Nike template pro letošní sezónu (který se nám obecně moc nelíbí), tak tady to tolik nevadí vzhledem k tomu, že je téměř celý z jedné barvy. Ta se oficiálně jmenuje “sezamově zlatá” a dokonale si rozumí s oranžovou a černou.


COVENTRY - DOMÁCÍ DRES

Zavítáme do druhé nejvyšší anglické soutěže, kde naše oko upoutaly všechny tři sady dresů Coventry. Na svědomí je má značka Hummel a my jsme vybrali domácí světle modrou variantu. Najdete na ní prvky, které znázorňují okenice Coventryské katedrály. Klub tím vzdává hold u příležitosti 60. výročí vysvěcení katedrály. Můžete hádat, kde byly nafoceny a natočeny promo materiály…

Žebříček jsme schválně neočíslovali, to už by byla opravdu sebevražda. Tohle je prostě podle nás 10 nejhezčích dresů roku 2022. Tak vzhůru do roku 2023!

Zpět na blog